Dieta dla Zuchwałych

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Tylko raz i Osteoporoza
Email Drukuj PDF

Koniecznie przeczytaj

Dieta Dobrych Produktów
DDP Dieta Dobrych Produktów


Tutaj
http://www.optymalni.com/Listy_i_Odpowiedzi/Osteoporoza/osteoporoza.html
Doktor Kwaśniewski przy okazji odpowiedzi na temat Osteoporozy bardzo mądrze powiedział:


Hipokrates mówił, że lekarzowi nie wolno odrzucać bez sprawdzania żadnej nowej metody leczenia, która może być skuteczna. Wielu lekarzy już potrafiło zrozumieć to, co napisałem, a stosując żywienie optymalne u siebie i swych rodzin coraz powszechniej zalecają je pacjentom. Większość natomiast nawet nie usiłuje się zapoznać z moją wiedzą i z góry ją odrzuca. Niektórzy nie potrafią tej wiedzy zrozumieć, a większość po prostu nie chce. Są tylko ludźmi , do tego nędznie opłacanymi. Obowiązkiem lekarza jest wyleczyć chorego. W jaki sposób to osiągnie, jest rzeczą obojętną - mówił Hipokrates.

Prawie każdy chory powinien trafić do lekarza tylko raz.
Każda następna wizyta dowodzi, że lekarz leczy chorego źle.

Oczywiście wyjątki być mogą, bo organizm człowieka jest bardzo skomplikowany i bywają choroby, które wymagają systematycznej opieki i kontroli przez lekarza, ale następne wizyty powinny być wyjątkiem, a nie regułą.


Prawie każdy pacjent, który przychodzi do mnie na wizytę, pyta kiedy ma przyjść następny raz. Zawsze odpowiadam, że jeśli choroby będą ustępowały, a jego stan zdrowia, sprawność i samopoczucie będą się poprawiały, to niech więcej nie przychodzi. Niech omija lekarzy i nie robi sobie żadnych badań. Ponad 90 % chorych przychodzi do mnie tylko raz. Około 7% przychodzi tylko po to, aby się pochwalić uzyskanymi rezultatami.


Bywa, że chory na diecie optymalnej czuje się świetnie do czasu aż zbada sobie poziom cukru we krwi czy cholesterolu. Jeśli lekarz postraszy go, że wyniki są nieprawidłowe, dzwoni z pytaniem, co ma robić. Współczesna medycyna nie zna „prawidłowych” poziomów cholesterolu, cukru, czy innych badanych czynników, ponieważ poziomy uważane za prawidłowe, zostały ustalone na podstawie badań ludzi uważanych za zdrowych, których w rodzaju ludzkim nie ma. Oczywiście poza stosującymi żywienie optymalne. Bardzo dużo leków powoduje rozwój miażdżycy, zalecane tłuszcze nienasycone powodują raka, stany zapalne, miażdżycę, starzenie się i inne szkody. Nie trzeba operować kamieni w woreczku żółciowym czy w nerkach, trzeba nie dopuszczać, aby te kamienie w ogóle się pojawiły, a jeśli są, aby się mogły rozpuścić same.


Przy żywieniu optymalnym prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo wynosi 120mg% (+20). Jeżeli poziom cholesterolu dobrego jest wysoki, a trójglicerydów niski, to ogólny poziom cholesterolu nie ma znaczenia. Gdy cholesterol „zły” jest wysoki, świadczy to u stosujących żywienie optymalne tylko o intensywności przebudowy organizmu. Im bardziej poprzedni model żywienia różnił się od optymalnego, tym większa musi być przebudowa organizmu i tym bardziej może wzrosnąć poziom cholesterolu w początkowych 3-5 miesiącach żywienia optymalnego.


Najdalej od stołu (żywienie optymalne) jest pastwisko ( dieta jarska). Dlatego u jaroszów, którzy przejdą na żywienie optymalne, ogólny poziom cholesterolu może wzrastać wysoko.Koniecznie przeczytaj

Dieta Dobrych Produktów
DDP Dieta Dobrych Produktów

Osteoporoza, o którą pani pyta, jest chorobą, której przy żywieniu optymalnym być nie może. Jeśli jest, to musi się cofnąć. Przyczyną choroby jest brak, lub niedobór kolagenu w diecie i niedobór wartościowych źródeł energii. Kości składają się z białka. Około 1/3 białka w organizmie - to kolagen. Z niego są zbudowane kości, chrząstki, tętnice, żyły, przewód pokarmowy, skóra. W rybach kolagenu jest mało. Głównie dlatego rybacy chorują na stawy, a Japończycy umierają z powodu krwotoków mózgowych spowodowanych stwardnieniem tętnic nie mających żadnego związku z miażdżycą.

Aby wyleczyć się z osteoporozy, trzeba zwiększyć spożycie produktów zawierających kolagen i inne składniki potrzebne dla zdrowych kości. Trzeba jeść gęste rosoły z kości, mięso od kości, nogi wieprzowe, cielęce, głowiznę, flaczki, skórki ze słoniny. Organizm może odbudować wiele. Nawet zniszczony staw biodrowy, zakwalifikowany do wymiany na staw sztuczny.


dr. Jan Kwaśniewski 

Uwaga!

Strona www.dieta-dla-zuchwalych.pl jest serwisem informacyjnym przekazującym szerokie spektrum wiedzy na temat Żywienia Optymalnego jego wpływu na zdrowie i leczenie wielu chorób.

Naszym zadaniem jest przekazanie Wam jak najszerszego spektrum wiadomości.
Waszym - wybranie odpowiadającego Wam sposobu na długie i zdrowe życie.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w serwisie.